bildirim
down
Merhaba, ben chat yapmanız için buradayım. Adım zevkine.net, tanıştığımıza memnun oldum. Şimdi girişi kullan çevrim içi kişileri gör.
kayıt ol
kayıt ol
şimdi bize katıl bir kullanıcı adın olsun
Unutma kayıt olmadan da Sohbet edebilirsiniz.
Captca
nick yaz
şifre yaz
Türk Sohbet Odaları

Türk Sohbet Odaları

Türk Sohbet Chat Odaları, Türk Bayan Sohbet Sitesi, Türk Kullanıcıların Sohbet Odası, Türk ve Gurbetçi Sohbet Odaları, Türkçe Sohbet Et

Türk Sohbet Odaları denildiği zaman, sadece Türkiye’den giriş yapılan ve Türk kullanıcıların olduğu olarak anlaşılmaktadır. Ancak Sohbet etmek evrensel bir gereksinimdir. %85 oranında kullanıcıların Türkiye’den katılması ile birlikte yurtdışından (Almanya-Avustralya-Hollanda-İngiltere-Bulgaristan-Azerbaycan)birçok kişinin katıldığı sohbet odalarıdır.

Bu kategoriye giren birçok sohbet uygulamaları, mobil ve masaüstü ara yüzleri ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Gelişen teknoloji nedeni ile kullanıcıların %93’lük kısmı mobil cihazlar ile odalara giriş yapmaktadır. Sohbet uygulamalarının geçmişi mirc tabanlı olduğu için sadece nostalji seven eski kullanıcılar halen masaüstü kullanmaktadır 🙂 Sizlerde tercihinize göre mobil, masaüstü, tabletten giriş yaparak Chat odalarına erişim sağlayabilirsiniz.

Türk Sohbet Odalarına giriş yaptıktan sonra, tüm uygulamaların kullandığı farklı ara yüz ile karşılaşsanız da mantık ve içerik olarak birbirine benzer hizmetler vermektedir. Kayıt olarak nickinizi özelleştirebilir yada tek kullanımlık bir rumuz ile giriş yapabilirsiniz. Ücretli veya ücretsiz olarak uygulama tarafından belirlenen resim ekleme, sesli arama, kamera ile görüntülü konuşma hizmetleri de uygulamaların birçoğunda mevcuttur.

Türk Sohbet Odaları Ücretli Veya Ücretsiz Hizmetler

Uygulamaların %91’lik kısmında giriş için herhangi bir ücret talebi olmamaktadır. Ancak birçoğunda telefon ve mail doğrulama, nick kayıt zorunluluğu bulunuyor. Özellikle geçtiğimiz 3 yıl içerisinde piyasaya sürülen mobil sohbet uygulamalarında random kullanıcı oluşmaması adına bu durum zorunluluk hali almıştır. Bu durum irc tabanlı olan kullanıcıların hemen hemen hepsinde farklıdır. Bu sohbet odalarında doğrulama yada kayıt olma zorunluluğu çok nadir görülmektedir.

Resim ekleme, görüntülü ve sesli etme hizmeti ise aplikasyon olan her uygulamada (Tinder, Happn, Azar, omegle, yalla, Hawaya) mevcuttur. Yeni versiyon irc tabanlı sohbet odalarında bu özellik eklenmiştir. Kullanıcılara ücretsiz olarak hizmete sunulmuştur. Tabi ki bu durum uygulama kurucusu tarafından değişkenlik göstermektedir. V.I.P (Very Important Person) kullanıcılara tanımlanan hizmetler arasında da bulunmaktadır.

Zevkine.net Türk sohbet odalarında yukarıda bahsedilen tüm hizmetlerden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Türkiye ve Yurt dışı girişleri aktif olan Chat odalarında sınırsız muhabbet edebilir , yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

önceki yazı
bir önceki yazım da « konusunu sizler için paylaştım.

SedA
Makale Yazarı :
heart 344
Yazı kategorisi : Genel
yorum 1 yorum yapıldı
Etiketler

Türk Sohbet Odaları ile ilgili benzer yazılar


yorumlar

Türk Sohbet Odaları yazısına yapılan yorumlar
Yorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?