bildirim
down
Merhaba, ben chat yapmanız için buradayım. Adım zevkine.net, tanıştığımıza memnun oldum. Şimdi girişi kullan çevrim içi kişileri gör.
kayıt ol
kayıt ol
şimdi bize katıl bir kullanıcı adın olsun
Unutma kayıt olmadan da Sohbet edebilirsiniz.
Captca

Sohbet Odaları Kuralları

Sohbet Odaları kuralları denildiği zaman eğlenmek için geliyoruz bir de kurallar mı dediğinizi çok iyi anlıyoruz. Ancak kişisel hakların korunması , kaliteli ve sağlıklı bir iletişim için kurallar hayatımızın her alanında gerekmektedir. Bazen sıkıldığımız kuralları aradığımız anlar hepimizin başına geliyor.

Sohbet Odaları Kuralları daha esnek ve sadece kullanıcıların menfaatlerini kapsayan kurallar olarak genel belirtilen yada sunucuların özel olarak ekleme yaptıkları başlıklar altında kısaca bahsedelim.

1- Sohbet Odaları genelinde diğer sosyal medya hesapları yada kişisel iletişim adres gibi paylaşmak yasaktır.

2- Bir kullanıcının başka bir kullanıcıya hakaret içeren kelimeler yada argo sözcükler kullanması ve fiziki özelliklerinden bahsederek alay konusu yapması yasaktır.

3- Cinsel içerikli , siyasi içerikli , alkol , sigara , uyuşturucu , şiddet içeren rumuzlar yada profil resimleri kullanmak yasaktır.

4- Kullanıcıları özel mesaj dahi olsa , özel de paylaşılan bilgilerin ifşa edilmesi gibi konular ile tehdit etmek yasaktır.

5- Zevkine net yönetim kadrosunda bulunan kullanıcılara hakaret etmek, yetki almak için tehdit etmek , uygulanan işlemler için sohbet odaları genelinde tartışmak yasaktır.

6- Sohbet odaları genelinde cinsel , siyasi , alkol ve uyuşturucuya , şiddete özendiren konular konuşmak yasaktır.

7- Şifre bilgilerinizi ikinci yada üçüncü kişiler ile paylaşmak yasaktır. Paylaşım sonrasında oluşabilecek tüm sorumluluk nick sahibine aittir.

8- Sohbet odalarının tüm kullanıcılara açık olan global ekranlarında sohbet akışını engelleyecek . Flood ; Hızlı ve ard arda atılan yazılar. Yasaktır.

9- Sohbet odalarının tüm kullanıcılara açık olan global ekranlarında uygunsuz ve reklam içerikli link paylaşımı yapmak yasaktır.

10- Sohbet odalarının tüm kullanıcılara açık olan global ekranlarında yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına sadece Türkçe sohbet edilmek zorundadır.

11- Sohbet odalarının tüm kullanıcılara açık olan global ekranlarında dil, din, ırk ayrımı yapacak sloganlar ve kelimeler kullanmak yasaktır.

12- Bireysel sohbet edilen özel odalarda yapılan ve gönderilen resimlerin kayıt altına alınması , depolanması , saklanması yasaktır.

13- 18 Yaş altında bulunan kullanıcıların sohbet odalarına girişi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda sunucudan uzaklaştırılacaktır.

14- Sohbet odalarının tüm kullanıcılara açık olan global ekranlarında ve özel sohbet odalarında bir başka sohbet platformunun reklamının yapılması , kullanıcı davet edilmesi yasaktır. Tespiti durumunda kullanıcı süresiz olarak cihaz yasağı alacaktır.

.

.

.

SedA
Makale Yazarı :
heart 763