bildirim
down
Merhaba, ben chat yapmanız için buradayım. Adım zevkine.net, tanıştığımıza memnun oldum. Şimdi girişi kullan çevrim içi kişileri gör.
kayıt ol
kayıt ol
şimdi bize katıl bir kullanıcı adın olsun
Unutma kayıt olmadan da Sohbet edebilirsiniz.
Captca

Gizlilik ve Veri Güvenliği

Gizlilik ve Veri Güvenliği adına Zevkine.net Sohbet Odaları içerisinde kullandığınız tüm ürün ve hizmetlerin daha kaliteli , hızlı , devamlılığı adına işlediğiniz bilgiler yada veriler sohbet odalarının veri tabanlarında toplanmaktadır.

Ne Tür Veriler ve Bilgiler Depolanmaktadır

Sohbet odalarında kullanmakta olduğunuz, profil ,kayıtlı nickler, kayıtlı nicklerin şifreleri, sohbet odası yetkililerin şifreleri gibi veriler sunucuların veri tabanında depolanmakta ve koruma altına alınmaktadır. Bunun nedeni kullanıcılara özel olan bu bilgilerin üçüncü kişiler tarafından isteğiniz dışında bulunması yada elde edilmesini engellemektedir. Toplanan bu verileri nasıl sileceğinizi öğrenmek için profil bilgileri kısmımıza göz atabilirsiniz.

Gizlilik ve veri güvenliği dahilinde Depolamada Kullandığımız Bilgiler

Bir kullanıcı profili oluşturmanız, nickinizi şifreleyerek özelleştirmeniz , profil resmi eklemeniz yada çevrimdışı mesajlaşma gibi hizmetlerden faydalanmak için bir takım bilgiler ile kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemlerinde istenilen bilgiler nick şifrenizi unutmanız halinde tekrar elde etmek için bilmeniz gereken mail adresiniz ve son hatırladığınız şifre kısmını cevaplamak için kullanacağınız meta bilgilerdir. Paylaşmış olduğunuz bu bilgiler sunucu tarafından belirlenen üst kademe yetkililer dışında (yasal zorunluluklar hariç) herhangi üçüncü bir kişi tarafından görülememekte ve ulaşımı engellenmektedir.

Kullanıcı bilgilerinin unutulması gibi durumlarda ,sizlere kolaylık sağlamak adına bilgileriniz depolanıp saklanmaktadır.

Gizlilik ve veri güvenliği dahilinde Depolamadığımız Bağlantılar

Profil bilgileriniz dışında sohbet odalarında sunduğumuz hizmetleri kullanım şeklinize göre , bilgilerinizin depolanması değişim sağlamaktadır. Örneğin kullanıcıların online olduğunda direkt bildirim almanızı sağlayan ”arkadaş ekle” özelliğini kullanmanız durumunda verilerin sağlıklı aktarımı için bağlantınız depolama alanına alınır.

Arkadaş olarak eklediğiniz kullanıcı sohbet odasına giriş yaptığında bu veriler sayesinde hızlı ve sağlıklı bildiri almanız sağlanmaktadır. Arkadaş listeniz siz haricinde sunucu üst kademe yetkilileri ve üçüncü kişilerde dahil olmak üzere kimse tarafından görülemez.

Kullanımınız

Sohbet ettiğiniz ve etkileşimde bulunduğunuz kullanıcılar ile sesli, görüntülü, resimli sohbet etme hizmetinden faydalanabilirsiniz. İletişimde bulunduğunuz özel sohbetleriniz , sesli ve resimli paylaşımlarınız site veri tabanı tarafından kesinlikle kayıt altına alınmamaktadır.

Sohbet ve kişisel paylaşımlarınız , paylaşım yaptığınız kişi dışında site üst kademe yetkilileri de dahil olmak üzere hiçbir üçüncü kişi tarafından görülmemekte ve ulaşımı mümkün değildir.

Finansal işlemler

VIP üyelik , yetki , kanal sahibi olma gibi hizmetlerimizden faydalanmak istemeniz durumunda. Sunucu veri işlemi, sunucu yetkilileri veya herhangi bir üçüncü kişi tarafından kredi kartı ya da banka kartı numarası veya başka kart bilgisi gibi ödeme bilgileri, diğer hesap ve kimlik doğrulama bilgileri gibi bilgiler istenilmemektedir.

Bu tip bilgileri paylaşmamanızı , finansal işlemleriniz sohbet odaları içerisinde bulunan #sales kanalından yardım almanızı rica ederiz.

Gizlilik ve veri depolama işlemleri sırasında kullanıcı bilgiler ve şifre güvenliğiniz adına işletimci veri tabanı tarafından görülebilen ve depolanan. Ancak belirli süreçler içerisinde sıfırlanan bilgiler aşağıda sıralnamıştır.

  • Cihaz ve Konum bilgileri
  • Ip adresi
  • Ip adres üzerinden girilen nick listesi
  • Sohbet odaları genelinde konuşulan sohbet logları vb. gibi bilgiler veri tabanında belirli aralıklarla silinmek üzere depolanmaktadır.

Bu bilgiler Ne Şekilde Paylaşılır?

  • Kullanıcı giriş şifresini kaybettiği zaman kayıt olduğu mail adresini doğrulaması durumda , kullanıcının özel mesaj kutusuna giriş şifresi bildirilerek paylaşılır.
  • Sohbet odalarında genel sohbet akışında hakaret, küfür, saldırı gibi durumlarda kullanıcının şikayeti üzerine log taraması yapılarak gerekli konu hakkında bilgilendirme amaçlı paylaşılır.
  • Kişisel bilgileriniz, kayıtlı nick şifreniz, profil resimleriniz, konum bilgileriniz (emniyet teşkilatı veya yasal talepler dışında) üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.

Kullanıcı bilgileri nasıl yönetebilir veya silebilirim?

Kullanıcı bilgilerinizi, profilinizi silmek için Profil Bilgileri sayfasından yardım alabilirsiniz.

SedA
Makale Yazarı :
heart 725