bildirim
down
Merhaba, ben chat yapmanız için buradayım. Adım zevkine.net, tanıştığımıza memnun oldum. Şimdi girişi kullan çevrim içi kişileri gör.
kayıt ol
kayıt ol
şimdi bize katıl bir kullanıcı adın olsun
Unutma kayıt olmadan da Sohbet edebilirsiniz.
Captca

Profil Bilgileri

Profil bilgilerinizi kayıt etmek ve verilerin silinmesi sırasında hiçbir zorluk yaşamadan hızlıca işlemlerinizi yapabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz mail adresi, kullanıcı adı, kullanıcı şifresi, profil resimleri, ip bilgileriniz profilinizi silmeniz sonucunda veri tabanından otomatikman silinmektedir.

Profil Bilgileri Kayıt Etmek

Profil bilgilerinizi kayıt ederek şifrelemek , sohbetinizin güvenliği açısından önemlidir. Sizin kayıt edip şifrelediğiniz kullanıcı rumuzları kişiye özel olmaktadır. Şifreleme işleminden sonra belirlediğiniz rumuz sadece tarafınıza ait olacaktır ve başka bir kullanıcının bu rumuz ile giriş yapması durumunda sistem tarafınızdan belirlediğiniz şifreyi soracaktır. Şifrenin sisteme doğru olarak girilmemesi halinde rumuz otomatikman sunucu tarafından değiştirilecektir. Güvenli ve doğru bir sohbet için rumuz(nick) kayıt etme önerilen bir işlemdir.

Profil Bilgileri Oluşturmak

Profil bilgileri oluşturmak kolay ve hızlı bir işlemdir. Hızlıca bahsetmek gerekirse;

  • Öncelikle sizleri yansıtan isim ,karakter, özellik gibi dilediğiniz bir nick ve en az 8 karakter içerisinde mümkün ise rakam , sayı, sembol olan bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Bu bilgileri kafanızda tasarlasaydınız geçelim ikinci ve sistemsel işleme.
  • Zevkine net Sohbet odaları giriş kısmında bulunan KAYIT OL butonuna basarak belirlediğiniz nick ve şifrenizi , nick şifrenizi unutmanız halinde doğrulama yapabileceğiniz mail adresinizi girdikten sonra bilgilerin alt kısmında bulunan kayıt ol butonuna basarak nick şifreleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İkinci aşamayı da tamamladıktan sonra sunucu ana sayfasından kayıt ettiğiniz nickiniz ve şifrenizi girerek sohbet odasına giriş yapabilirsiniz.

IRC Profil Resmi Eklemek

Profil resmi ekleyerek , belirlediğiniz nickinize tercihinize bağlı kişisel resminizi yada kişilik ve karakterinizi tasvir eden bir profil resmi ekleyebilirsiniz. Sohbet odalarında kayıtlı ve resimli profiller her zaman diğer kullanıcılar tarafından daha güvenilir gelmektedir.

Gelelim profil resmi eklemeniz için yapmanız gereken sistemsel işlemlere.

  • Öncelikle resim eklemek için nickinizn şifreli, ve şifresinin girilmiş olması gerekmektedir. Belirlediğiniz profil resminin kullanmakta olduğunuz cihazda mevcut olması gerekmektedir. Bağlantılı linkler yada video veya gif şeklinde olan animasyonları profil resmi yapamazsınız. Ekleme işleminden sonra kullandığınız profil resmini cihazından silseniz de, tekrar değiştirmemeniz durumunda yada profilinizi silmediğiniz sürece sistem veri tabanında kalarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Sohbet odasına kayıtlı ve şifreli nickinizle girdikten sonra, sohbet akış sayfasının üst kısmında bulunan kalp emojisine tıklayarak , profil sayfanızı açmanız gerekmektedir. Ardından Resim Yükle kısmına tıklayıp, belirlediğiniz ve cihazınızda bulunan resmi seçmelisiniz. Resim boyut kısmını sistemsel olarak manuel düzenleme yapabilirsiniz.
  • Son olarak gizlilik kullanım koşulları kabul butonuna tıklayarak resim yükleme işleminizi tamamlamış olursunuz. Resim yükleme işlemleri sırasında siyasi, cinsel, alkol, uyuşturucu, şiddet içeren resimleriniz kontroller sonrasında nickinizin silinmesine neden olabilir. Bu nedenle resim seçiminde özen göstermelisiniz.
Profil Bilgiler Ve Verilerin Silinmesi

Profil bilgilerinin silinmesi çeşitli şekillerde gerçekleşmektedir. Profilinizin ve veri kayıtlarınızın silinmesi için kayıtlı nickinizin silinmesi yada zaman aşımına uğraması gerekmektedir. Bu durumlarda veri tabanında bulunan nick’e dair bilgiler silinecektir.

  • Nick Kaydınızın Zaman Aşımına Uğraması

Bu işlemleri belirtecek olursak Nick kaydınızın zaman aşımıza uğraması. Yahut kullanmakta olduğunuz sohbet sunucusunun belirlediği süre boyunca online olmamanız. Nick kaydınızın sistem tarafından otomatik silinmesi işlemidir. Bu süreç birçok sunucuda değişiklik göstermekle beraber minimum 20-30 gün maksimum 60-70 gün olarak belirlenmektedir.

  • Kurallara Uyulmaması Durumunda Sunucu Yetkilileri Tarafından Nick Kaydının Silinmesi

Sohbet odalarının genel ve özel olmak üzere belirlediği kuralar bulunmaktadır. Bu kurallar sohbet akışını ve kullanıcıların güvenliğini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra huzurlu ve eğlenceli zaman geçirmeniz için belirlenmektedir. Kurallar hakkında detaylı bilgi almak için Kurallar sayfasında bilgi alabilirsiniz.

  • Kullanıcı Tarafından İsteyerek Nick Kayıdının Silinmesi

Nickinizi kayıt edebileceğiniz gibi basit bir yöntem ile de silebilirsiniz. Bu aşamada şifreli nick ile sohbet odasına girerek /ns drop nick şifre komutu kullanabilirsiniz. Böylece silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Zevkine Net Sohbet Odaları olarak bu işlemden önce tavsiyemiz. Var ise profil resminizi kaldırmanızı sonrasında nick droplama (silme) işleminin yapılmasınıdır.

SedA
Makale Yazarı :
heart 838