bildirim
down
Merhaba, ben chat yapmanız için buradayım. Adım zevkine.net, tanıştığımıza memnun oldum. Şimdi girişi kullan çevrim içi kişileri gör.
kayıt ol
kayıt ol
şimdi bize katıl bir kullanıcı adın olsun
Unutma kayıt olmadan da Sohbet edebilirsiniz.
Captca
nick yaz
şifre yaz
chat-app-sohbet-app

Chat – Sohbet App Uygulamaları

Tinder- Happn- Badoo- Hawaya- Omegle – Sohbetçi- Bizimmekan- Geveze- Trsohbet- Zurna- Echat

Chat; Türkçe anlamı, Hasbihal, Muhabbet veya Sohbet olarak yorumlanmaktadır. Chat veya Online Chat, İnternet yolu arayıcıyla iletişim sistemidir. Chat tipleri çok vardır. Örneğin Chat türleri, Forum’da, mesaj ile Facebook gibi internet sitelerinde ve sosyal ağlarda olabilmektedir.

Yukarıda anlatıldığı gibi Vikipedi sözlük açıklamasında Chat bu şekilde tanımlanmaktadır. Ne kadar muntazam ve seviyeli değil mi? Gerçekten Chat ve Sohbet App uygulamaları bu derece pembe bir platform mu? 2 Kişiden fazla olan her ortamda birden fazla duygu ve olay gelişimi sanal değil Real ortamda karşılaştığımız yaşadığımız dinamiklerdir. Aşk, sevgi, dostluk, ihanet, dedikodu, ihtiras, cinsellik vb. birçok olay Real hayat gibi sanal ortamlarda fazlaca bulunmaktadır. Öncelikle düşünülmesi gereken konu ne istediğimiz yahut ne istemediğimizdir. Gerçek hayatta bu sınırı gerek iş gerek sosyal ortamlar nedeni ile fazlaca koruyabilme lüksümüz olmasa da, bu durum sanal hayata döndüğünde sınırları korumak daha kolay ve basit bir hal almaktadır. En kötü durumda interneti kapatırsınız ve istemediğiniz her şeyden bir anda uzaklaşabilir, uzaklaştırabilirsiniz.

Bundan 10 yıl öncesinde bu alanda deneyimi olmayan binlerce insan bulabilirdik. Ancak 2016 yılından ve 2020 pandemi döneminin etkisi ile de sanal sohbet deneyimi olmayan kişiler oldukça azdır. Z kuşağı sanal ortama doğmuş olsa da, şu an birçok uygulamayı fazlaca tasvip etmemekle beraber eski toprak dediğimiz nesiller kullanmaktadır bakınız (Facebook) 🙂 Yeni nesil sadece sohbet dışında internet alemini para kazanma ve ek gelir düşüncesi ile daha aktif kullanmaktadır. Bu neden ile Sanal sohbet aklımıza ilk gelen flört ortamından çıkıp, reklam alma, iş edinme, kitle oluşturma anlamında da kullanılmaktadır.

Bugün birçok kişi sanal ortam üzerinden hiç görmediği insanlar ile tanışarak bayilikler alıp, reklam yayınlayıp bu durumu iş imkanı olarak kullanmaktadır. Bu durumu flört anlamında kullanma bitti diye bir teorim yok tabi ki. Eskiden görücü usulü evlilik varsa yeni dönemde sanal üzerinden tanışıp evlenen birçok çift etrafımızda bulunuyor. İslami+18 evlilik siteleri, Resimli Sohbet siteleri, +18 Sohbet siteleri derken birçok uygulama hayatımıza girmiş durumda. Dünyaca kullanılan instagram, Facebook, Twitter, Tiktok hatta abartıp youtube yorumlarında sohbet edip takipleşen binlerce insan bulmak mümkün. Sözün kısası şu ki yeter ki 1+1 kişi olsun, o ortamda her türlü sohbet edilebilir bu durum internettense şak diye Chat- Sohbet Sanal damgasını yapıştırmak mümkündür.

Chat-Sohbet Alanında En yaygın App Uygulamaları

 • Tinder

Daha önce bu konu ile alakalı makale yazımı bulunmaktadır. Kaydır kaydır sohbet et 🙂 Beğendin mi at sağa , beğenmedin mi at sola uygulama eğlenceli gibi görünse de önyargılı uygulamalara karşı fazlaca sempati beslemediğim için olsa gerek. Merak dahi etmediğim bir uygulama ancak birçok aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Özellikle konumunu bulup yakınında bulunan kişiler ile, aynı ilgi alanında olan kullanıcılar ile eşleme yapması konuşulmaktadır. Tabi ki ücretli kullanıcıysanız hemen size uygun bir aşk(?) buluyor. Sağa attın ama anlamadı mı hemen Süperlike yapıştırıyorsunuz bu demek ki seni beğendim ama sen anlamadın yani senin için ev araba ne varsa satabilirim demek 😀

 • Happn

Happn uygulaması bulunduğun mekanda uygulaman online durumdaysa çevrende olan ve uygulaması online ola kişi ile anında eşleşip size bildirim veriyor. Konuşmak isterseniz onay verip sohbet etmeye başlıyorsunuz. Tabi ki aynı şekilde karşı kullanıcıya da bildirim veriyor . Bu durumda gizlilik ne kadar ön planda kullanmak için 2 defa düşünmek gerekli.

 • Badoo

Aynı şekilde lokasyon üzerinden eşleşme yapabilen bir uygulama ama burada işin içine hemen tamamen duygusallık giriyor. Özel üyelik alarak uygulama içi satın almalarla özel mesaj gönderip sohbet edebiliyorsunuz. Ne demişler paranın ne önemi var mühim olan Aşk deyilll mi 🙂

 • Omegle

Üyelik gerektirmeden kameranı aç Dünya’nın her yerinden istediğin kişi ile sohbet etme imkanı sunuyor. Tabi ki burada ki en önemli unsur trol yememek. Kız görünümlü peruklu amcalar, video kasmak isteyen youtuberler, abartıp arkanda cin var diyen peçeli erkekler derken realite Show dünyasından sıyrılıp güzel bir sohbet imkanı için kalan ömrünüzde başarılar dileriz.

 • Hawaya

Deneyimlemem olmaması ancak reklam aralarda huzurlu bir ses tonu ile ”Sende bizim kadar yalnız mısın ” diye iki anime kızın anlattığı bir uygulama. Kameralı, sesli konuşma özelliği olan uygulamada. Kendilerini evlilik sitesi olan piyasa sürmeleri Google play Store’da yazılan Türk kullanıcı yorumları ile asla eşleşmese de . Gizlilik açısından ve üyelik talebinde cebinizde kaç TL var sorusuna kadar inmeden asla üyelik vermeyen bir uygulama olduğu anlaşılmaktadır.

Chat-Sohbet Alanında En Çok Kullanılan Sohbet Odaları

Yukarıda bahsettiğimiz app uygulamaların yanı sıra, fazlaca kullanılan irc veya web tabanlı sohbet odalarında durum daha güvenilir ve nettir. Kullanıcının bot mu yoksa gerçek kullanıcı olduğunu anlamak aslında çok kolaydır. İçinde bakıldığı zaman birçok dinamik olsa da Google sıralamalar bu Sohbet-Chat odalarının sıralamaları kullanıcıların gerçekliğini veriler ile vermektedir.

 • Sohbetçi
 • Bizim Mekan
 • Geveze
 • TR sohbet
 • Zurna
 • EChat sohbet alanında sıralaması ve kullanıcısı yüksek olan sitelerdir. Direkt Google derecelendirmesi olması açısından sertifika ve güvenilirlik politikasına uyması gerek yazılım , gerek veri toplama açısından oldukça kontrollü Chat odalarıdır.

Peki bu sohbet odaları dışında kullanılan sohbet odaları güvenilmez mi? diye düşünüyorsanız. Düşünmeyin Google sıralamasında , sıralamanın önemi olmaksızın görünen tüm siteler organik trafiği kullanıcısı olan sitelerdir. Sıralama sadece kullanıcı sayısı belirliyor diyebiliriz. 1. sırada olan bir sitede istediğiniz sohbeti bulamazken 30.sırada olan bir sitede aradığın ortamı bulabilirsin.

Chat-Sohbet sitelerinin içeriği, hizmetleri değişkenlik gösterebilir.

 • Resim ekleme
 • Kamera açma
 • Sesli konuşma

Bu tür hizmetler için ücret ödemeye alışık olduğumuz malum. İşte tamda burada sitelerin uygulamalardan ayrıldığı nokta. Bu hizmetler ücretsiz. Konumlama lokasyon gibi gizliliğe önem vermeyen hizmetleri olmasa da . Sohbet etek tanışmak için gerekli olan hizmetleri kullanıcısına ücretsiz sunmaktadır. Peki zevkine.net’i yukarı da bahsedilen sohbetçi, bizim mekân gibi sitelerden ayıran özelliği nedir derseniz. Gelişmiş ara yüzüdür. Kullanıcılara resim, kamera, ses özelliği sunmasıdır. Alışılmış sohbet-chat sitelerin yanı sıra gündemdeki tüm app uygulamalarında bulunan özellikleri içerisinde muhafaza edip klasikle harmanlamaktadır.

Chat-Sohbet etmek eskisi gibi sadece erkekler için kız bulmak, kızlar için erkek bulmak konusunun daha gelişmiş halini aldığı şu devirde. Kitlelere ulaşmak, para kazanmak, bilgilenmek açısından da ihtiyacımız olan sanal ortamı nasıl istiyorsanız o şekilde kullanın. Ancak sohbet etmeyi ticaret haline çeviren uygulamalarda uzak durmanızı önerebilirim. Güvenilir ve Ücretsiz sohbet etmek herkesin hakkıdır zevkine.net bu vizyon ile kurulmuş bir Sohbet-Chat sitesidir. Dilediğiniz güzelliklerle karşılaşmanız dileği ile.

önceki yazı
bir önceki yazım da « konusunu sizler için paylaştım.

SedA
Makale Yazarı :
heart 319
Yazı kategorisi : Genel
yorum yorum yok
Etiketler

Chat – Sohbet App Uygulamaları ile ilgili benzer yazılar


yorumlar

Chat – Sohbet App Uygulamaları yazısına yapılan yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?