bildirim
down
Merhaba, ben chat yapmanız için buradayım. Adım zevkine.net, tanıştığımıza memnun oldum. Şimdi girişi kullan çevrim içi kişileri gör.
kayıt ol
kayıt ol
şimdi bize katıl bir kullanıcı adın olsun
Unutma kayıt olmadan da Sohbet edebilirsiniz.
Captca
nick yaz
şifre yaz
Sohbet cenneti

Sohbet Cenneti

Sohbet cenneti tanımını görünce hayal ettiğiniz şeyler nedir. Hepimizin aklı ve hayalinde bir cennet tanımı vardır. Bunu sohbet odalarında bağdaşlaştırırken biraz gülümsememek elde değil gerçekten. Günümüzde kişilerin özellikle sohbet cenneti şeklinde arama yapmalarına biraz şaşırmadım değil. Gündemimizin bu kadar sorunlu ve zorlu olmasında dolayı insanların sanal ortamda kolay ve cenneti yaşamak istemesine gerçekten şaşırmıyorum.

Sanal sohbet cennetinizi nasıldır mesela? Sanal sohbete girdiğinizde huzur bulmak mı? Ya da tüm imkânların size sağlanması mı? Sanırım cennet tanımı herkese göre değişebilir. Size cenneti andır mı bilemem ama huzurlu bir Chat yapmanın, günün sonunda biraz kafa dağıtmanın. Gülmenin, eğlenmenin, hatta bazen sadece sohbet eden insanları izlemenin. Hiç bilmediğimiz hayatları okumanın bile insanı dinlendiren bir tarafı vardır.

Sohbet odalarında birbirinden farklı sohbet anlayışı olan birçok kullanıcı bulabilirsiniz. Dediğim gibi sanırım kişinin cennetini bazen kişi belirler. Sadece aşk bulmak için sohbet eden bir kullanıcı için aradığı aşkı bulamadığı zaman sohbetin ne kadar eğlenceli olmasının hiçbir anlamı yoktur. Ya da sadece şamata sohbet etmek isteyen bir kullanıcının sohbet odasına girdiği zaman sıkıcı bir ‘’hoş geldin nasılsın? Tanışalım ‘’ diye onlarca kullanıcının yazması onu mutlu etmez ve aradığı tadı bulamaz.

Chat ortamının teknik özellikleri kullanıcıyı bir nebze memnun eder. Full özelliklere sahip, hızlı bağlantı sağlayan bir uygulama bile kaliteli bir sohbet imkânı sağlamadığı sürece kullanıcı memnuniyetine ulaşması oldukça zordur.

Benim sohbet cennetim nedir diye düşündüğümde işten geldiğimde bugün acaba neler yaptılar diye merak ettiğim sohbet arkadaşlarımın olması, heyecanla sohbet odasına girmek istemem. Hoş bir karşılama, günün nasıl geçtiğini anlatılması, bazen tanımadığın birinin mutluluğuna bazen üzüntüsüne ortak olmak. Ekran arkasında olsa da birinde bir gülümse me yaratmak. Sanal cennet olarak tanımlayabilirim.

Sohbet cennetiniz nedir diye sizlere de sormak isterim. Yorumlar da sizlerde bu kelimenin sizin ne için ifade ettiği. Sohbetin cennet gibi olması için neler olması gerektiğini bizlerle paylaşabilirsiniz. Hatta sohbete başla butonu ile #sohbet odasında bu konumuza hemen dahil olabilirsiniz.

önceki yazı
bir önceki yazım da « konusunu sizler için paylaştım.

SedA
Makale Yazarı :
heart 213
Yazı kategorisi : Genel
yorum yorum yok
Etiketler

Sohbet Cenneti ile ilgili benzer yazılar


yorumlar

Sohbet Cenneti yazısına yapılan yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?